Kur Sınavları

Anasayfa » Kur Sınavları

KUR SONU SINAVLARI

Öğrencilerimiz 175 ders saati süren her kurun sonunda dört temel dil becerisini (dinleme, okuma, konuşma, yazma) içeren kur sonu sınavlarıyla değerlendirilirler. Kur sonu sınavlarında başarılı olan öğrenciler bir üst kura devam etme hakkı kazanır. Birden çok beceriden başarısız olan öğrenci ise kur tekrarı yapmak durumundadır. Kurslarımıza devam eden öğrenciler öğrenim süreçlerini tamamladıklarında ulaştıkları dil seviyesine uygun olarak SAMSUN DİLMER Müdürlüğü tarafından hazırlanan “Türkçe Yeterlik Sertifikası”nı almaya hak kazanırlar.

SAMSUN DİLMER öğretim görevlilerince hazırlanmış olan Türkçe Yeterlik Sınavı okuma, dinleme, yazma ve konuşma bölümlerinden oluşmakta ve “Diller İçin Avrupa Ortak Öneriler Metni”ne göre hazırlanıp değerlendirilmektedir.

Türkçe Yeterlik Sınavı’nda başarılı olanlar dil seviyelerine uygun olarak SAMSUN DİLMER Müdürlüğü tarafından hazırlanan sertifika almaya hak kazanırlar. Türkçe Yeterlik Sınavı tarihlerine SAMSUN DİLMER akademik takviminden ulaşabilirsiniz.

Sınavlar (1)

Öğrenci Destek Hattı